NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето „Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано
1840
Тонът на времето

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано. На събитието, на 7 октомври в Sofia Live Club, ще се присъедини и драматургът Яна Борисова, която ще се срещне с публиката след края на спектакъла, съобщават организаторите. По думите им младите актьори говорят за любовта брутално, откровено, без цензура и без задръжки по начин, по който никой досега не е правил.  „Те са млади, талантливи, красиви и разказват за мъжката гледна точка на този емоционален водовъртеж, в който всички рано или късно попадаме

| 16 Септември 2024, 11:24 ч.
„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано
„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано
Снимка © организатори

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано. На събитието, на 7 октомври в Sofia Live Club, ще се присъедини и драматургът Яна Борисова, която ще се срещне с публиката след края на спектакъла, съобщават организаторите.

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

Изложбата „Въздух. Вода. Земя. Огън“ чрез живописни изображения прави ретроспекция на етапите на „Голямото пътешествие“ на Европа, (Grand Tour), от 18-и век в Южна Италия, изминато отново от неаполитанската художничка – Адриана Пинятели Мангони. 

Проектът ще бъде представен на оградата на резиденцията на италианското посолство на софийската улица „Париж“ от 5 септември до 20 декември, съобщават от посолството.

Авторката, в сътрудничество с Антонело Мильоци и Марко Марота, изминава очертания от огъня маршрут на активните в наши дни вулкани. Започва от Флегрейските полета и Везувий, преминава през подводната в голямата си част дъга, включваща активните вулкани на островите Стромболи и Вулкано, и накрая завършва с Етна.

Изображенията се

Третата самостоятелна изложба на Алиса Софиянска бе открита снощи в Художествена галерия "Христо Градечлиев" в Каварна, съобщиха от местната администрация. 

Оттам допълват, че от няколко години Алиса Софиянска рисува активно, черпейки вдъхновение от романтиката на Северното Черноморие и село Поручик Чунчево, където семейството й често отсяда.

В изложбата са представени 59 платна в различни размери, рисувани с акварелни бои. Тематиката е разнообразна, като включва море, архитектура, абстракция, цветя и плодове. Експозицията се отличава с многоцветност.

Жителите и гостите на Каварна ще могат да разгледат изложбата в галерия "Христо Градечлиев" до края на месец август. 

Етнографският музей в Разград се превръща в дом на четири древни цивилизации. Това ще стане в рамките на музейно-образователната програма „От Египет... до Скандинавия“, която ще се проведе в периода от 4 до 15 ноември, съобщиха от Регионалния исторически музей в Разград. 

В програмата ще бъдат представени четири от най-интересните цивилизации и култури в света: египетската, гръцката, римската и скандинавската. Според музейния педагог Христо Христов целта е по интересен и забавен начин да се обогати историческата култура на децата и да им се отвори вратата към древното минало, през която да се запознаят с различните народи. 

По време на посещението си в Етнографския музей децата ще научат любопитни факти за хората, населявали в миналото тези земи, техните бит, култура, вярвания, богове, както и с какво са допринесли за развитието на света до наши д

Община Панагюрище подготвя специална програма, посветена на 75-ата година от откриването на тракийското златно съкровище край средногорския град.

Честванията ще се проведат от 2 до 8 декември под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова, съобщи кметът на Община Панагюрище Желязко Гагов.

Той отбеляза, че подобно честване се организира за първи път, а идеята е тържествата да придобият национален мащаб. 

Обединяваме усилията на няколко културни института - местни, национални и международни, общината и местния бизнес. В началото на декември Панагюрище ще стане средище на тракологията, на знанието за траките - бит, обреди, въоръжение и бойни изкуства, начини за обработка на златото, посочи Гагов.

Програмата започва с Дионисиеви празници - фестивал на виното и изложение на вина. Кметът отбеляза, че в Панагюрския край има „прекрасни виноп

По думите им младите актьори говорят за любовта брутално, откровено, без цензура и без задръжки по начин, по който никой досега не е правил. 

„Те са млади, талантливи, красиви и разказват за мъжката гледна точка на този емоционален водовъртеж, в който всички рано или късно попадаме. Хитовият спектакъл успява да ни развълнува, да ни разплаче и разсмее до сълзи, защото смисълът му е да освети всичко онова, което ни е срам да признаем в реалността“, коментират организаторите.

Яна Борисова припомня, че първоначалната идея е била да направи нещо като бой банда, но вместо музика момчетата от групата да произнасят театрални монолози, въздействайки върху публиката на същия принцип, но с друго средство. Резултатът от спектакъла надхвърля многократно очакванията – много често емоцията в залата на „Нощните рицари“ наистина прилича на рок концерт.

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му

Изложбата „От вода - камък“ на Теодор Генов и куратора Стефка Цанева ще бъде представена на 10 септември в столичната галерия Little Bird Place.

Експозицията ще продължи до 27 септември, информират организаторите.

По думите на куратора изложбата „От вода - камък“ трябвало да започне с резиденция и да продължи с изложба.

„Вместо от резиденция - изложба, се оказа обаче, че ще направим обратното - от изложба - резиденция (евентуално), и то по причини далеч от проектоорганизацията. Причината беше глобалната климатична криза“, обясни Цанева.

Кураторката разказва, че Лещен се оказал без вода посред лято, а температурите били високи. Така художникът Теодор Генов започнал подготовката за изложбата от неосъществената си резиденция с размисли за водата, сушата и камъните - „онези, които остават на дъното на пресъхнал

„Топлоцентрала“ открива новия сезон с продукция на световнoизвестния хореограф Ноа Зук, съобщават от регионалния  център за съвременни изкуства.

На 11, 12 и 24 септември са премиерните представления на Shutdown с участието на 12 български танцьори, които в продължение на две седмици взаимодействат овладявайки нов танцов език с помощта на хореографите Ноа Зук и Охад Фишов.

Shutdown има символично две части, които могат да бъдат усетени интуитивно от публиката. Ако първата задава обратното броене – това, което неизбежно води от живота към смъртта, то втората загатва постслучващото се. Именно формите и движенията на тялото увличат в процеса – историята е по-важна от детайлите, енергията на всяка извивка е фрагмент от една структура, която непрестанно се променя, разказват от екипа.

По

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Възможността хората да се разсмеят и да се разплачат в едно и също произведение е велико нещо. Учил съм се от Чарли Чаплин.

Това Николай Волев казва в интервю този февруари по повод премиерата на „Принципът на несигурността“ в „Театро отсам канала".

„Единственото, което търсихме и продължаваме да търсим, е да представим на зрителите колко красива е любовта – истинската, дълбоката, смислената, чувствената, понякога и неразумната любов, казва още режисьорът“, който ни напусна днес.

„Учили са ме и съм и съм се убедил, че детайлите са изключително важни в изкуството – не само в фотографията, в киното. Тук има кадри и от документалните ми филми, които са по-малко познати, но много хора са ми казвали, че „Дом номер 8“, като че ли, е сред най-добрите неща, създадени от мен. А

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 13:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
1840
Тонът на времето

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано.На събитието, на 7 октомври в Sofia Live Club, ще се присъедини и драматургът Яна Борисова, която ще се срещне с публиката след края на спектакъла, съобщават организаторите.

| 16 Септември 2024, 11:24 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано
„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано
Снимка © организатори

„Нощните рицари“ откриват новия сезон в компанията на Петър Дочев и Александър Сано. На събитието, на 7 октомври в Sofia Live Club, ще се присъедини и драматургът Яна Борисова, която ще се срещне с публиката след края на спектакъла, съобщават организаторите.

По думите им младите актьори говорят за любовта брутално, откровено, без цензура и без задръжки по начин, по който никой досега не е правил. 

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

Изложбата „Въздух. Вода. Земя. Огън“ чрез живописни изображения прави ретроспекция на етапите на „Голямото пътешествие“ на Европа, (Grand Tour), от 18-и век в Южна Италия, изминато отново от неаполитанската художничка – Адриана Пинятели Мангони. 

Проектът ще бъде представен на оградата на резиденцията на италианското посолство на софийската улица „Париж“ от 5 септември до 20 декември, съобщават от посолството.

Авторката, в сътрудничество с Антонело Мильоци и Марко Марота, изминава очертания от огъня маршрут на активните в наши дни вулкани. Започва от Флегрейските полета и Везувий, преминава през подводната в голямата си част дъга, включваща активните вулкани на островите Стромболи и Вулкано, и накрая завършва с Етна.

Изображенията се

Третата самостоятелна изложба на Алиса Софиянска бе открита снощи в Художествена галерия "Христо Градечлиев" в Каварна, съобщиха от местната администрация. 

Оттам допълват, че от няколко години Алиса Софиянска рисува активно, черпейки вдъхновение от романтиката на Северното Черноморие и село Поручик Чунчево, където семейството й често отсяда.

В изложбата са представени 59 платна в различни размери, рисувани с акварелни бои. Тематиката е разнообразна, като включва море, архитектура, абстракция, цветя и плодове. Експозицията се отличава с многоцветност.

Жителите и гостите на Каварна ще могат да разгледат изложбата в галерия "Христо Градечлиев" до края на месец август. 

Етнографският музей в Разград се превръща в дом на четири древни цивилизации. Това ще стане в рамките на музейно-образователната програма „От Египет... до Скандинавия“, която ще се проведе в периода от 4 до 15 ноември, съобщиха от Регионалния исторически музей в Разград. 

В програмата ще бъдат представени четири от най-интересните цивилизации и култури в света: египетската, гръцката, римската и скандинавската. Според музейния педагог Христо Христов целта е по интересен и забавен начин да се обогати историческата култура на децата и да им се отвори вратата към древното минало, през която да се запознаят с различните народи. 

По време на посещението си в Етнографския музей децата ще научат любопитни факти за хората, населявали в миналото тези земи, техните бит, култура, вярвания, богове, както и с какво са допринесли за развитието на света до наши д

Община Панагюрище подготвя специална програма, посветена на 75-ата година от откриването на тракийското златно съкровище край средногорския град.

Честванията ще се проведат от 2 до 8 декември под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова, съобщи кметът на Община Панагюрище Желязко Гагов.

Той отбеляза, че подобно честване се организира за първи път, а идеята е тържествата да придобият национален мащаб. 

Обединяваме усилията на няколко културни института - местни, национални и международни, общината и местния бизнес. В началото на декември Панагюрище ще стане средище на тракологията, на знанието за траките - бит, обреди, въоръжение и бойни изкуства, начини за обработка на златото, посочи Гагов.

Програмата започва с Дионисиеви празници - фестивал на виното и изложение на вина. Кметът отбеляза, че в Панагюрския край има „прекрасни виноп

„Те са млади, талантливи, красиви и разказват за мъжката гледна точка на този емоционален водовъртеж, в който всички рано или късно попадаме. Хитовият спектакъл успява да ни развълнува, да ни разплаче и разсмее до сълзи, защото смисълът му е да освети всичко онова, което ни е срам да признаем в реалността“, коментират организаторите.

Яна Борисова припомня, че първоначалната идея е била да направи нещо като бой банда, но вместо музика момчетата от групата да произнасят театрални монолози, въздействайки върху публиката на същия принцип, но с друго средство. Резултатът от спектакъла надхвърля многократно очакванията – много често емоцията в залата на „Нощните рицари“ наистина прилича на рок концерт.

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му

Изложбата „От вода - камък“ на Теодор Генов и куратора Стефка Цанева ще бъде представена на 10 септември в столичната галерия Little Bird Place.

Експозицията ще продължи до 27 септември, информират организаторите.

По думите на куратора изложбата „От вода - камък“ трябвало да започне с резиденция и да продължи с изложба.

„Вместо от резиденция - изложба, се оказа обаче, че ще направим обратното - от изложба - резиденция (евентуално), и то по причини далеч от проектоорганизацията. Причината беше глобалната климатична криза“, обясни Цанева.

Кураторката разказва, че Лещен се оказал без вода посред лято, а температурите били високи. Така художникът Теодор Генов започнал подготовката за изложбата от неосъществената си резиденция с размисли за водата, сушата и камъните - „онези, които остават на дъното на пресъхнал

„Топлоцентрала“ открива новия сезон с продукция на световнoизвестния хореограф Ноа Зук, съобщават от регионалния  център за съвременни изкуства.

На 11, 12 и 24 септември са премиерните представления на Shutdown с участието на 12 български танцьори, които в продължение на две седмици взаимодействат овладявайки нов танцов език с помощта на хореографите Ноа Зук и Охад Фишов.

Shutdown има символично две части, които могат да бъдат усетени интуитивно от публиката. Ако първата задава обратното броене – това, което неизбежно води от живота към смъртта, то втората загатва постслучващото се. Именно формите и движенията на тялото увличат в процеса – историята е по-важна от детайлите, енергията на всяка извивка е фрагмент от една структура, която непрестанно се променя, разказват от екипа.

По

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Възможността хората да се разсмеят и да се разплачат в едно и също произведение е велико нещо. Учил съм се от Чарли Чаплин.

Това Николай Волев казва в интервю този февруари по повод премиерата на „Принципът на несигурността“ в „Театро отсам канала".

„Единственото, което търсихме и продължаваме да търсим, е да представим на зрителите колко красива е любовта – истинската, дълбоката, смислената, чувствената, понякога и неразумната любов, казва още режисьорът“, който ни напусна днес.

„Учили са ме и съм и съм се убедил, че детайлите са изключително важни в изкуството – не само в фотографията, в киното. Тук има кадри и от документалните ми филми, които са по-малко познати, но много хора са ми казвали, че „Дом номер 8“, като че ли, е сред най-добрите неща, създадени от мен. А

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.